Rüyada Zincir görmek

İhya: Ömrü uzun olan kadına, helal mala, korkutulmaya, işlerin durgunlaşmasına ve çetinleşmesine, Elinde yahut
yanında zincir görmek işlenen günahlara, Boynunda zincir görmek huysuz bir kadınla evlenmeye, Zincirle
bağlanmak üzüntü ve kedere, Eski hükümdarlarınn zincirini görmek mazlum için yardım ve galibiyete, ülke
insanları için adeletli yöneticilere delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen zincir, ömrü uzun olan kadına ve helal mala işarettir.Bir kimsenin elinde veya yanında görülen zincir, günahtır. Bir kimse boynunda bir zincirin olduğunu görse, ahlaksız ve huysuz bir kadınla evlenir. Zincir işlerin durgunluğuna ve çetinleşmesine işarettir. Zincirle bağlandığını gören kimse, üzüntü ve kedere düşer.Diyanet: Rüyada zincir görülmesi muhtelif şekillerde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisinin bir zincirle bağlı olduğunu görmesi; o kimsenin Allah’ın nimetlerine küfredeceğine işaret eder. Bir kişinin rüyada zincirle bağlı olduğunun görülmesi; o kişinin küfrüne veya yoldan çıkacağına delalet eder. Ebu Saîd el-Vaiz’in yorumuna göre: Rüyanızda tutulup bir prangaya vurulduğunuzu görmeniz; sizin büyük bir sıkıntıya maruz kalacağınıza, bir kimsenin rüyasında boğazında zincir olduğunu görmesi; o kimsenin kötü huylu bir kadınla evleneceğine işaret eder. Rüyanızda ellerinizin bir zincirle boğazınıza bağlı olduğunu görmeniz; sizin hasis birisi olduğunuza, rüyanızda ellerinizin zincirlenmiş olduğunu görmeniz; Allah’a karşı kusurlu davrandığınıza, rüyanızda boynunuzdan zincirle çekilip götürüldüğünüzü görmeniz; ayrılığa düşeceğinize, bir kimsenin rüyasında her yerinden zincirle bağlı bulunduğunu görmesi; o kimsenin bu rüyasında asla hayır olmayacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında zincire vurulmuş bir mahkûm görmesi; o kimsenin para bakımından sıkıntılı günlere girmekte olduğuna delaletle tabir olunur.


Nablusi: Rüyada görülen zincir, ömrü uzun olan kadına ve helal mala delalet eder. Bazan zincir, korkutulmaya delalet eder.
Bir kimsenin elinde veya yanında görülen zincir, günahtır.
Bir kimse boynunda bir zincirin olduğunu görse, ahlaksız ve huysuz bir kadınla evlenir.
Zincir işlerin durgunluğuna ve çetinleşmesine delalet eder.
Zincirle bağlandığını gören kimse, üzüntü ve kedere düşer.
Bir kimse rüyada Kisra zincirini görse, kendisi de mazlum olsa, o kimseye yardım ve galibiyet erişir. Kisra zinciri memleketinde görülen melikin adaletine de delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bu rüya, ileri gelenlere, işarettir. Kantarın zincirleri, hakimin yardımcılarıdır. Bir kap içinde zincir görmek; maldır.


Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts