Rüyada Hap görmek

Tiflisi: » İbn-i Sîrîn: Bir hastalıktan dolayı hap kullandığınızı, iyi geldiğini ve iyileştiğinizi görmek; işiniz konusunda hayır ve menfaat elde edeceğinize… Kullandığınız hapın işe yaramadığını görmek; yukarıdakinin aksine tabir edilir. Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Rüyada Hanut görmek

Seyyid Süleyman: Kirmani demiştir ki: Rüyasında üzerine hanut ekildiğini gören tevbe eder. Selamete çıkar. Rüya sahibi dindarsa; üzüntü ve korkudan kurtulur. Dünya ve ahiret işleri düzelir.Ebu Said’ül Vaaz şöyle diyor: Yanında hanut olduğu gören veya toplayan, bütün müslümanlara faydalı olur. Bu rüya her bakımdan iyidir. Hanut almak için bir şahıstan yardım dileyen, o kişinin hakkında…

Rüyada Hamile görmek

Diyanet: Rüyanızda hamile bir kimse ile karşılaştığınızı görmeniz; iş yerinizde veya aile içinde sizi birtakım sürprizlerin beklediğine, rüyanızda kendinizin hamile olduğunuzu görmeniz; beklediğiniz önemli bir işin gerçek olacağına veya sevindirici bir haber alacağınıza yorumlanır Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Rüyada Hamamcı görmek

Molla Cami: Rüyada hamamcı görmek, borcu ödemeye, üzüntü ve sıkıntının gitmesine, işlerin yapılmasına ve temizliğe işaret eder.Bazen de hamamcıyı görmek, sıkıntı ve darlığa veya hastalığa işaret eder. Hamamcının üzerinde beyaz elbisenin olması halkın üzüntü ve kederini gideren bir kimse olduğuna işaret eder. Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Rüyada Hamam Külhanı görmek

Seyyid Süleyman: Bu rüya, zalim bir valiyle tabir olunur. Külhanın yanında oturan; dinden uzak, kötü kimselerle yakın olur ve onların hallerini tasdik eder. Külhandan ateş alan; haram mal elde eder. Külhana bir şey attığını gören, para cezasına çarptırılır. En yüksek kademedeki memurun zararına işarettir. Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Rüyada Hamallık görmek

Tiflisi: » Allame Meclisî: Hamal görmek; dindar ve mümin biri olduğunuza işarettir. » İbn-i Sîrîn: Hamallık, günahlar konusunda tehlikeye işarettir. “Kıyamet gününde kendi günahlarını tam olarak taşımaları ve bilgisizce saptırmakta oldukları kimselerin günahlarından da bir kısmını yüklenmeleri için (öyle derler). Bak ki yüklenecekleri şey ne kötüdür!”[119] » Cabir Mağribî: Karşılık almadan hamallık yaptığınızı görmek; yardımsever…

Rüyada Halka görmek

İhya: Altın halka içinde şer ve kötülük olan söze, Gümüş halka müjdeli habere, Bir halkaya tutunmak İslam Dini’nin kurtarıcı emirlerine ve hümlerine tutunmaya, Halka şeklinde oturulduğunu ve kendisinin de bu halkada bulunduğunu görmek rahmete ve zikrullaha, Kaapı halkası bekçi, elçi, uyarıcı ya da kapıcıya; altın ve gümüşten kapı halkası şeref ve yüceliğe, Testi, ibrik, bardak…

Rüyada Halimlik görmek

Diyanet: Bir kimsenin rüyasında bir başkasına halim yani yumuşak davrandığını görmesi; o kimsenin yumuşak davranışı nispetinde değerinin yüce olduğuna işaret eder. Kişinin rüyasında yumuşak davranmaya layık olmayan bir kimseye halim ve iyi davrandığını görmesi; o kimsenin günah işleyeceğine ve şiddetli bir hastalığa yakalanacağına delalet eder. Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Rüyada Halife görmek

İhya: Ahlakı ve ilmi yeterliliğiyle gerçek anlamda bir halife ya da bu özellikleri taşıyan bir halife olduğunu görmek durumunun güzelliğine ve sonunun iyi olmasına yahut ehil ise hilafet ve imamete, Halife, tam anlamıyla olgun insan-I kamile, ilim ve irfan ehlline, Peygamber varisi olan zatlara, Allahu Teala’nın veli kullarına, Halife şuurlu müslüman olmaya, ümmet bilincine ve…

Rüyada Hale görmek

İhya: Ay ve güneşin çevresindeki ışıklı halkayı görmek, devlet başkanı yahut başbakanın karşı karşıya geleceği çetinlik ve nusibetlere, Güneş etrafındaki ışıklı halka insanı çepeçevre saran borç ve sıkıntılara, Ayın çevresindeki ise parıltılı ve geçici mutluluuklara delalet eder. Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Rüyada Halat görmek

Diyanet: Rüyanızda halat görmeniz selâmet ve kurtuluşla tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında sağlam ve tomar halinde halat görmesi- o kimsenin vücudunun sağlamlığına ve ömrünün de uzun olduğuna, rüyada halat görülmesi bazı yorumculara göre uzun bir yolculuğa çıkılacağına delalet eder. Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Rüyada Hakka Suresi görmek

Diyanet: Bir kimsenin rüyasında Hakka Suresi’nin tamamını veya bir kısmını okuduğunu veya okuyan bir kişiden dinlediğini görmesi; o kimseye Allah tarafından birçok rızık ve nimet verileceğine, o kimsenin dinine hizmet edeceğine, sevap ve hayır kazandıracak yolda yürüyeceğine, halka daima iyilikte bulunacağına, sabırlı ve temkinli davranacağına yorumlanır. Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Rüyada Hakim Yardımcısı görmek

Nablusi: Rüyada hâkim yardımcılarını görmek, boş şeylere yardım eden bir kimseyi görmeye delâlet eder.Bir kimse rüyada kendi evinde beyaz elbiseleri giymiş bir hâkimin, birtakım yardımcılarını görse, bu rüya, sahibinin üzüntü ve kederden veya hastalıktan ya da korku ve şiddetten kurtulmasını müjdeler.Eğer hâkimin yardımcıları üzerinde siyah elbiseleri bulunsa, bu rüya hastalığa, üzüntü ve kedere delâlet eder….

Rüyada Haki Renk görmek

Derleme: Rüyada haki renkli bir elbise giyinmis oldugunuzu görmek, askerlikle yorumlanir. Rüya sahibi eger genç ve erkekse, yakinda askere alinacagina isarettir. Rüya sahibi yasli veya kadin ise, yakinda askerden evladinin terhis olarak veya izinli eve dönecegine delalet eder. Çok yasli bir adamin haki bir el-bise giydigini görmesi onun yakinda ölecegine isarettir. Daha fazla kaynaktan rüya…

Rüyada Hain, Hainlik görmek

İhya: Allah’a (c.c.) ve insanlara verdiği sözü yerine getirmemeye, şahsiyetsizliğe, Zalim bir kimseye, onun şerrinden korktuğu için verdiği sözden tehlike geçince döndüğünü görmek esenliğe çıkmaya, Kişinin eşine ve malına yaptığı hainlik aile hukukunu hiçe sayymaya ve malın zekatını vermemeye delalet eder. Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.