Rüyada Süngü görmek

İhya: Eşe, çocuğa, doğru şahitliğe, yolculuğa delalet eder. ( Geniş tabir için ‘Mızrak’ ve ‘Kılıç’ maddelerine bakınız.)


Diyanet: Rüyada süngü görülmesi hayal kırıklığına ve ümitsizliğe yorumlanır. Bir kişinin rüyasında tüfeğinin ucuna süngü taktığını görmesi; o kimsenin, bozulan işini yeniden düzene koyabileceğine, kişinin rüyasında birisine süngü ile dürttüğünü veya yaraladığını görmesi; o kişinin süngü ile dürttüğü kişinin hayatında olumsuz bir rolü olacağına yorumlanır.Nablusi: Rüyada görülen mızrak hanıma, çocuğa, doğru şahitliğe veya yolculuğa delalet eder. Bundan dolayı bir kimse elinde bir mızrak olduğunu görse, onun erkek bir çocuğu dünyaya gelir. Eğer mızrak demirden ve süngüsü de varsa o çocuğun bir takım halk üzerine reis olmasına ve halkı muhafaza etmesine delalettir.
Mızrağın kırılması çocuk için derttir. Tamiri mümkün olmayan her kırıkta hayır yoktur.
Bir kimse at üzerinde ve elinde mızrak olduğunu görse, izzet ve yükseklikle devlet ve zenginliğe delalet eder. Eğer mızrak sultanm olur ve kırılırsa, onun saltanatında üzüntü ve kederin meydana gelmesine ve bir düşmanın saldırısına delalet eder. Bu tabir mızrağın kı-rılcuğı ve yapılması mümkün olmayarak atıldığı zamandır, Eğer yapılması mümkün olur ve onu yapmaya da teşebbüs ederse, onun elinde iyileşeceği bir hastalığa yahut da işten azl edilmesi yakın olup, somadan halini düzeltmeye delalet eder.
Mızrağın süngüsünün zayi olması kardeşinin veya çocuğunun ölümüne delalet eder. Mızrağın zayi olmasmdaki tabir de böyledir.
Mızrak erkek kardeş yahut insandan zararı def eden arkadaştır.
Elinde mızrak olduğu halde sokakta yürüdüğünü gören kimsenin, erkek çocuğu olur.
Mızrağını kapısının arkasına koyduğunu yahut, onun üzerine eliyle bir şey örttüğünü görse, o kimsenin hanımı bir kız çocuğu doğurur.
Demirsiz mızrak, onu taşıyan için kız çocuğudur.
Rüya sahibinin mezkur mızrağın sayılmış olduğu boğumların adedi miktarınca kız evladlarına sahip olur.
Bir kimse rüyada sultamn kendisine bir mızrak verdiğini görse, bir vilayete vali olur. Eğer verilen nuzrakta bayrak ve sancak gibi bir şey varsa valiUğinde muhafazakarlığı ve şöhreti halk arasında yaydır.
Bir kimse rüyada birisinin kendisini mızrak ile vurduğunu görse, o adamın lisanı ile o kimseye eza ve cefası, ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemesi, meydana çıkar.
Bir kimse rüyada bir mızrağa sahip olsa, halbuki onun gebe kimsesi de olmasa, o kimse kendisinden zararı def eden, bir insana yahut düşmanından onu koruyup muhafaza edecek bir kardeşe sahip olur.
Bir melik rüyada mızrağının haddinden fazla uzadığını görse, o melik maiyeti hakkında zulümkarlıkta bulunur.
Kendisinin mızrak üe vurulduğunu ve kendisinden kan aktığını görse, o kimse vurandan kendisine isabet eden bir şey üzerine sevap alır. Bazıları da o kimsenin vücudu sağlam, malı çok olur. Aile ve ev-ladlarından kaybolmuş varsa sapasağlam ailesinin yanma döner.
Rüyada mızrakla birisini yaraladığını gören kimse, eğer o yararım kendisi için diyet lazım gelecek şekilde değilse, yaralayan yaralanana kötü bir fiili atfeder.
Mızrak ile yaralandığını ve yarasımn şiddetli olduğunu görse, yaralayandan yaralayan kimseye haram mal isabet eder.
Eğer mızrak eti veya bir uzyu veya bir takım azalarmı kesse, kesilen şey yaralayanın elinde olsa, yaralanandan yaralayana mal ve dince kötü bir şey erişmesine delalet eder.
Mızrağı ile düşmanla dövüştüğünü gören kimse, haram mala nail olur ve mızrak hakkında konuşulur.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts