Rüyada Susam görmek

İhya: Rızka ve helal mala; Susam ekmek faydalı ticarete, büyüyen kazanca ve sevince, Susam görmek bazen
zarar ve ziyana delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen susam, rızık ve helal maldır. Susamın sıkılmışının tabiri de böyledir. Susamın öğütüimüşü aziz ve kuvvetli bir maldır.Diğer hububat da böyledir. Rüyada susam ektigini gören kimse faydalı bir memuriyete, iyi bir ticarete, takvaya, büyüyen bir kazanca ve sevince nail olur.Susamın kuruşu tabirce yaşından daha kuvvetlidir. Susamın kavrulmuşu,şer, zahmet ve meşakkattir.Bazı tabirciler, susam görmek doktorlar için hayırdır, diğer kimseler için de ateşli hastalığa delildir,dediler. Rüyada susam gören kimse zarar ve ziyana düşer.Diyanet: Rüyada susam görülmesi; mal varlığının artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir kimseye susam verdiğini görmesi; o kimseye para vereceğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir başkasının kendisine susam verdiğini görmesi; o kimseden para alacağına delalet eder.


Nablusi: Rüyada görülen susam, nzık ve helal maldır. Susamın sıkılmışının tabiri de böyledir. Susanım öğütülmüşü aziz ve kuvvetli bir maldır. Diğer hububat da böyledir.
Rüyada susam ektiğini gören kimse faydalı bir memuriyete, iyi bir ticarete, takvaya, büyüyen bir kazanca ve sevince nail olur.
Susamın kurusu tabirce yaşından daha kuvvetlidir. Susamın kavrulmuşu, şer, zahmet ve meşakkattir.
Bazı tabirciler, susam görmek doktorlar için hayırdır, diğer kimseler için de ateşli hastalığa delildir, dediler.
Rüyada susam gören kimse zarar ve ziyana düşer. Çünkü Arapçada susam manasına olan «Sımsım» kelimesinde zalim manasına gelen iki «sam» kelimesi vardır.


Seyyid Süleyman: Bu rüya gittikçe çoğalacak mala delalet eder. Bir kimseden susam aldığını gören, ondan menfaat temin eder. Birine susam veren, ona para verir.
Kirmani demiştir ki: Susam, maldır. Tadı ve rengi değişik, bayat susam; haramla, bir rivayete göre üzüntüyle yorumlanır. Susam satın almak; iyi, satmak; fenadır.
Bazı tabircilere göre, susam ekmek; ticaret ve kazanç için gayrete, birikmiş servete, ezip yağını çıkarmak; bu mal sayesinde refah içinde yaşamaya, Ebu Said’ül Vaaz’a göre, büyük mertebeye delalet eder.


Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts