Rüyada Zehir görmek

İhya: Zehir ve onu içmek mala, İçtiği zehirden vücud şişerse mal ve dünyalğa, şişmez ise üzüntü ve kedere,
Öldürücü zehir – şişlik meydana gelmez ise- ölüme, Birine zehir içirmek, onun hanımı ile zina yapma arzusuna,
Zehir içmek ömrün uzun olmasına delalet edeer. ( Ayrıca Bakınız; Panzehir.)


Molla Cami: Rüyada zehir görmek, mala işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisine zehir içirildiğini ve vücudunda şiş peyda olduğunu görse, meydana çıkan şiş miktarınca o kimseye mal gelir. Rüyada öldürücü zehir görmek, ölüme işarettir. Zehir, onu rüyada içen kimse için üzüntü vekederdir. Rüyada zehir içtiğini gören kimsenin ömrü uzun olur.Nablusi: Rüyada zehir görmek, mala delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisine zehir içirildiğini ve vücudunda şiş peyda olduğunu ve şişin iltihaplandığını görse, meydana çıkan şiş miktarınca o kimseye mal gelir. Eğer vücudunda şiş görmezse, o şahıs sıkıntı, keder ve üzüntüye düşer.
Rüyada öldürücü zehir görmek, ölüme delalet eder. Zehir, onu rüyada içen kimse için üzüntü ve kederdir. Eğer şiş ve iltihap meydana gelmezse.
Bir köle rüyada birisine zehir içirdiğini görse, içirdiği kimsenin hanımı ile zina eder. Çünkü zehir, gizlice içirilir. Zina da gizlice yapılır. Rüyada zehir içtiğini gören kimsenin ömrü uzun olur.


Seyyid Süleyman: Bazı tabirciler demişlerdir ki: Zehir; haram mal, harp, cinayet, ve ahirete faydasız bir işle tabir olunur.
Bir kısım tabirciye göre zehir yemek; uzun ömre ve dünya menfaatine delalet eder.
Rüyasında zehir içenin eline haram mal geçer. Belki de katil olur. Zehirlere sahip olup bunlarla uğraşan, dinine faydasız işlerle meşgul olur yahut dünya menfaati için koşar. Zehir içerek vefat ettiğini gören, çok yaşar. Hayra nail olur.
İbn-i Kesir şöyle diyor: Tanıdığı bir zatın kendisine zehir verdiğini veya içirdiğini gören, o şahıstan haram mal alır. Kendisinin zehir verdiğini yahut içirdiğini gören, bu kişiye haram mal verir. Zehir veren veya verilen meçhul ise, tabir bütün halk için geçerlidir.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts