Rüyada Zayıflık görmek

İhya: Zafız olduğunu yahut zafiyet hissettiğini görmek kuvvet bulmaya, hayırlı işlere güç yerirebilmeye; Rüyada
hissedilen zayıflık, insanın yaratılış itibariyle karşı cinse olan zaafına, evlenme arzusunun fazlalığına; Zayflık
bazen aşk ve üzüntüye, üzüntü ve kedere, madden acze düşmeye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada hissedilen zayıflık kuvvettir.Bazı tabirciler, rüyada vücudunun zayıf olduğunu gören kimsenin dini zayıf olur veya dininde üzerine farz olan şeyi eda etmekte tembellik eder, dediler.Bazıları da, rüyada hissedilen zayıflık sabırsızlığa işarettir.Rüyada vücudunun zayıf olduğunu gören kimseye, üzüntü ve keder isabet eder. Rüyada zayıf olmak, fakirlik, makam ve rütbeden düşmeğe işarettir.Bazı tabirciler zayıflık, hastalıktır, bazıları da, açlıktır dediler. Bazen de zayıflık, aşk ve üzüntüye işarettir.Diyanet: Rüyanızda kendinizi zayıf ve kuvvetsiz olduğunuzu görmeniz; iş hayatınızda veya evinizin içinde bir şeyden korkup çekindiğinize işaret eder. Rüyanızda zayıflıktan korkup doktora gittiğinizi görmeniz; başarı gösteremediğinizden dolayı üzüntü içinde bulunduğunuza delalet eder.


Nablusi: Rüyada hissedilen zayıflık kuvvettir. Bundan dolayı rüyada zayıf olduğunu gören kimse kuvvetlenir.
Bazı tabirciler, rüyada vücudunun zayıf olduğunu gören kimsenin dini zayıf olur veya dininde üzerine farz olan şeyi eda etmekte tembellik eder, dediler.
Bazıları da, rüyada hissedilen zayıflık «İnsan da zayıf olarak yaratılmıştır (Sure-i Nisa, ayet 28) mealindeki ayete göre evlenmekteki sabırsızlığa delalet eder. Çünkü ayette geçen «Zaifen» kelimesi «cinsi münasebet yanmakta onun sabrı yoktur» şeklinde tefsir edilmiştir.
Rüyada vücudunun zayıf olduğunu gören kimseye, üzüntü ve keder isabet eder.
Rüyada zayıf olmak, fakirlik, makam ve rütbeden düşmeğe delalet eder. Bazı tabirciler zayıflık, hastalıktır, bazıları da, açıktır dediler. Bazen de zayıflık, aşk ve üzüntüye delalet eder.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts