Rüyada Sütten Kesmek görmek

Diyanet: Bir kadının rüyasında sütten kesme zamanı gelen çocuğunu sütten kestiğini görmesi; o kadının zahmetten kurtulacağına işaret eder. Eğer çocuğun sütten kesme zamanı gelmemiş ise; o kadının hoşlanılmayan bir iş yaptığına veya kocasına karşı bir hata işleyeceğine ya da çocuğuna şefkat ve merhametinin az olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında küçük bir çocuğun sütten kesildiğini görmesi; o kimsenin bir haksızlık karşısında susacağına, kişinin rüyasında kendisinin çocuk olup sütten kesildiğini görmesi; o kimsenin rızık ve geçim hususunda birtakım zorluklarla karşılaşacağına delalet şeklinde tabir olunur.


Seyyid Süleyman: Sütten kesilme zamanı gelmiş bir çocuğu rüyada sütten kesmek; meşakkatten kurtulmak, hastalıktan şifa bulmaktır. Sütten kesilme vakti gelmemiş küçük bir bebeği, sütten kestiğini görmek; iyi değildir. Rüya sahibi ya haksızlık yapar, ya kocasına iyi davranmaz yahutta çocuğuna şefkat göstermez. Bir bebeğin sütten kesildiğini gören; haksızlığa ses çıkarmayarak, iştirak eder. Sütten kesilme vakti gelmiş bir çocuğun sütten kesilmesinde karısına yardımcı olduğunu gören, ona hayatta da yardımcı olur. Çocuk çok küçük ise, haksızlığa ortak olur.
Cafer-i Sadık’a göre rüyada erkek veya kız çocuğunu hangi yaşta olursa olsun, sütten kesmek yahut sütten kesildiğini görmek, zararla, kesatla ve rızka mani olmakla yorumlanır.
El Hüseyn-i demiştir ki: Bakire bir kızın bu rüyayı görmesi, evlenip çocuk sahibi olacağına delalettir. Evli bir kadın aynı rüyayı görürse, evladı olur.
Bazı tabircilere göre, rüyasında çocuk olup sütten kesildiğini gören; geçim darlığı çeker. Memursa, azl edilir yahutta bir akrabasına zarar vermek ister.


Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts