Rüyada Kafirler görmek

Seyyid Süleyman: Rüyasında hanesine kafirlerin girip, kendisine fenalık yapmak istediklerini görene, düşmanları kötülük yapmak isterler. Kafirlerden biri tarafından esir edilen, şiddetli bir üzüntüyle karşılaşır. Kafirlerin yanında rehin olduğunu gören, ya önce küfre sapar, sonra doğruyu bulur yahutta vefat eder. Müslümanken kafir olduğunu gören, küfre meyleder. Bir müşrikin müslüman olduğunu ve onun ölümden bahsettiğini görmek; müslüman olarak öleceğine işarettir. Şayet konuşmaları dine aykırı ise, İslama muhalif olacağına delalettir. Müslüman olsa bile, bunda sebat etmez. Kalıcı olmaz.
Cabir’ül Mağribi şöyle diyor; Rüyada bir müşrikin Cennete girdiğini yahut Kıbleye dönerek Namaz kıldığını veya Allah’a şükreylediğini vb. bir hal görmek; onun müslüman olacağına işarettir.
Cafer-i Sadık’a göre, dindar bir insanın rüyasında müşrik görmesi; ilim sahibi olacağına ve düşmanına galip geleceğine işarettir. Dinden uzak bir insanın aynı rüyayı görmesi, batıla sapmış insanlarla ahbaplık edeceğine delalettir.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir