Rüyada Gök Gürlemesi görmek

Molla Cami: Rüyada yağmursuz gök gürlemesi, korkuya işaret eder. Gökgürlemek devlet başkanı tarafından korku ve tehdittir.Bazen gök gürlemek, güzel vaada ve hayırlı işlere, işaret eder. Gök gürlemesini gören kimse borcunu öder. Hapis ise hapisten kurtulur. Gök gürlemesi, şimşek çakması ve yağmur yağması yolcu için korku, yolcu olmayan için harisliktir.
Gök gürlemek. polise işaret eder.
Bir kimse şehirlerden birisinde şiddetli gök gürlemesini yahut yüksek bir sesi işitse o şehirde halkın aniden vefat etmesine yahut halk içinde fitne ve katlin çıkmasına işaret eder. Şimşeğin sesi, düşmanlık ve rüya sahibinin dinindeki noksanlığına ve malındaki zararına işaret eder.
Halkın muhtaç olduğu vakitte yağmur ile bareber gök gürültüsünü işitse ve şimşeğin sesi de koomç olmasa, o mahalle halkının ucuzluk ve bolluğa nail olmasına işaret eder. Bir kimsenin şimşeksiz gök gürültüsünü görmesi, hileye, yalana, koğuculuk etmeye işaret eder.
Mevsiminde gök gürültüsünü işitmek müjdeye, hayra ve berekete işaret eder. Eğer mevsimsiz olursa, savaş ve fitnenin çıkmasından dolayı askerin hareketine, bazen de gök gürültüsünü işitmek Allah-u Teala Hazretlerine tesbiheişaret eder.
Gök gürültüsünü işiten kimse, isyankar ise tevbe istiğfar, inançsız ise İslamiyeti kabul eder. Gök gürültüsünün sesi korkunç olursa, meyvelerden korkulur. Eğer iyilik zamanına denk düşerse, o senede batı tarafından yağan yağmurun azlığına işaret eder.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts