Rüyada Elbise Ve Başka Şeylerin Yeşilliği görmek

Nablusi: Rüyada görülen yeşil elbiseler dince iyidir. Çünkü yeşil elbiseler cennet ehlinin elbisesidir. Rüyada görülen yeşil elbiseler, diriler hakkında din ve kuvvete ve fazla ibadete, ölünün de Allah (C.C.) indinde halinin güzelliğine delalet eder. Sağ kimsenin rüyada yeşil giymesi mirasa, ölünün yeşil giyinmiş görülmesi, şehid olarak ölmüş olmasına delalet eder. Elbisenin yeşilliğe nispet edilen her rengin faide ve zararı yoktur. Denilmiştir ki, deniz koyunundaki yeşillik erkek ve kadın için belirlenmemiştir.
Ziraatın hepsinde görülen yeşillik islamdir. Bu isterse buğday, arpa, susam, pirinç, darı ve bakla yeşili olsun bir kimse bir yere malik olduğunu ve o yerin cevheri bitki yeşilliğinde olsa, bu yeşillik ancak islamdir. Yeşil ve aslı bilinmeyen ve nebatat olan bir yere sahip olduğunu gören kimse din ve takva sahibi kimsedir. Eğer o nebatat bilinirse, isabet edecek dünyalık, elbiseden yeşilliğe nisbet edilen şeyin kıymet ve miktarı kadar olur.
Kendi ekinine bir afet ve bela eriştiğini gören kimsenin bu gibi afetlerden emin olmasına ve ekini için korktuğu şeyden kurtulmasına delalet eder.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts