Rüyada Damarlar görmek

Nablusi: Rüyada görülen damar rüya sahibinin ev halkın dan o damarın bulunduğu uzva nisbet edilen kimsesidir.
Damarın güzelliği o kimsenin güzelliğine, damarın bozukluğu ise, o kimsenin bozukluğudur. Bir kimseye rüyada arız olan bir sebepten dolayı bir damarının bozulması, o kimsenin o damarı yerinde bulunan akrabasından birisinin ölümüne delalet eder.
Bazan damarın kesilmesi —rüya tabir edildiğinde ölüm gibi kötü bir şeye veya bir musibete delalet ederse — rüya sahibinin ölmesiyle akrabasından ayrılmasına delalet eder.
Eğer tabiri böyle değilse, o kimsenin kendisi ile akrabası arasında — ölüm hariç— meydana gelecek ayrılığa delalet eder.
İnsanın damarları aşiret ve kabilesidir. Damarlarından birisinin yok olduğunu gören kimse, ölüm veya ziyaret etmemekle akrabasından ayrılır. Damarlar bostanın su kanalı gibidir. Çünkü insan da ağaca benzer. Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostanmın su yolunda meydana gelecek bozukluğa delalet eder.
Rüyada damarların açık olarak onları hiç bir şeyin örtmediğinin görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatına veya emlak ve akarlarına su vermenin mümkün olmayacağına delalet eder. Kan almak için meşhur olan damarlar ve daima hareketi mutad olan nabızlar, hayat, rızık aile ve aşiretinin büyüklerine delalet eder.
Rüyada elinin damarlarından kan aktığını gören kimse, zengin ise o kan miktarı elinden mal gider. Eğer fakir ise, akan miktarca eline mal geçer.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir