Rüyada Dalak Balı görmek

Nablusi: Rüyada görülen dalak balı, helal mirastır. Veya şirket tarafından mal veyahut rızıktır. Zira ona ateş dokunmamıştır. Rüyada önünde başka bir şeyle beraber konulmuş dalak balı gören kimsenin, şam yüce bir ilmi elde etmiş olduğuna ve halkın ondan o ilmi dinlemek, arzusunda olduklarma delalet eder.
Eğer dalak balı yalnız olursa ganimetten alınacak helal mala, bardak içinde olursa, ganimetten toplu olarak helal mala delalet eder. Rüyada dalak balını halka yedirdiğini gören kimsenin, güzel bir sesle Kur’an okuyacağına ve halkın bunu dinlerken daha fazla okumasını isteyeceklerine delalet eder.
Rüyada dalak balı yediğini ve üzerinde de sızma bal bulunduğunu gören kimse, anasiyle evlenir. Bazan dalak yemek, harpte şehit olacağına delalet eder. Dalak balı, riya gibi bazı şeyleri ameline karıştırmaya; saf bal da, salih amellere delalet eder. Bazan da dalak balı, helal rızka, sahibinden gasbetmekle alınmış mala, hastalıktan şifa bulmaya veya rüya sahibinin yapacağı ya da kendisi için yapılacak şahitliğe delalet eder.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts