Rüyada Harem Ağaları görmek

Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin demiştir ki: Hangi cinsten olursa olsun, rüyada harem ağası görmek, hayır ve selamettir.
Kirmani’ye göre bu rüya, dinde güzelliğe ve meleklere işaret eder.
Bir harem ağasından haber almak, onun aynen gerçekleşeceğine delalet eder. Harem ağasının evine ve odasına girdiğini görmek; rızk ve emniyettir. Harem ağasının üzerinde çirkin veya nefret edilecek bir şey varsa, rüya mahkemeye delalettir. Harem ağası tarafından hususi bir muayyine davet edilmek; rüya sahibinin işinin olacağına işaret eder. Harem ağasından bir şey almak; malın ziyadeleşmesidir, din ve dünya hayatında selamettir.
Rüyada tanınmış bir şahsın harem ağası olduğunu görmek; dindarlık ve ibadet, ilim ve hikmet, rızk ve servettir. Kendisini harem ağası olarak görmekte aynı surette tabir olunur. Şayet rüya sahibi savaşıyorsa, mahkemesi varsa veya bir düşmanından rahatsız oluyorsa selamete çıkar.
Bir harem ağasını bakımlı bir yerde görmek, o bölge halkının iyi hallerine işarettir. Harap ve pis bir mahalde harem ağası görmek, dinde noksanlık, ahlak bozukluğudur. Harbi yahut davayı kaybetmektir. Bir harem ağasıyla ahbap olduğunu gören, ahirette selamet isteyen dindar bir müslümanla sohbet eder. Rüyada herhangi bir ırktan harem ağası görmek; umumiyetle iyidir. Din ve dünya hayatı için hayırla yorumlanır.

Daha fazla kaynaktan rüya tabiri için yorum bırakınız.

Similar Posts