Rüyada Ağladığını GörmekBağırmadan ağladığını görmek üzüntü ve kederden kurtulmak demektir. Bağırarak ağladığını görmek o yörede yaşayanlar için bela ve felaket demektir.

Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek muradına ermek demektir. Ağladığını , fakat gözlerinden yaş akmadığını gören gerçekleşmesine umduğu bir şeyden dolayı üzülür.

Ağladığını , gözünden yaş yerine kan aktığını görmek elinden kaçırdığı bir fırsat yüzünden pişman olmaya ve günahlarına tövbeye delalet ede.

Rüya tabircisi Ebu Sait El Vaiz: ‘’Tanıdığı birinin öldüğünü ve buna ahü zar edip ağladığını görmek gördüğünün olduğu gibi gerçekleşmesine, ölüm yönünden felakete, üzüntün ve kederin artmasına , halk tarafından ayıplanmaya maruz kalmaya delalet ede.

Halkın ölen bir vali için feryat ve figanlarla ağladıklarını ve elbiselerini  yırtıklarını , başlarına toprak saçtıklarını görmek valinin eziyet  ve işkence yapmasına işarettir.

Öldüğünü ,halkın cenazesinin arkasından bağırmaksızın ağladıklarını görmek  o vali yüzünden halkın sevinmelerine delalet eder, ‘’ demiştir.

Rüya tabircisi Kirmani :’’ Ağladığını gören büyük bir ferahlık duyarak içi sevinçle dolar. Eğer ağlama bağırma , feryat ve figanlarla olursa rüya sahibi bir felakete uğrar.

Gözleri yaşlarla dolu olduğu halde yaşların dışarıya akmadıklarını gören helal mal kazanır.

Soğuk gözyaşı üzüntüden sonra ferahlık , sıcak gözyaşı ise üzüntü ve sıkıntı demektir.

Sağ gözünün yaşını akarak sol gözüne girdiği gören kişi kızı ile ya da oğlu , kızı ile yakınlaşır , ‘’ demiştir.

Cafer Sadık ( R .A .) ağladığını , daha sonra da güldüğünü gören kimsenin eceli yaklaşmıştır, şeklinde yorum yapmıştır.

Bazı rüya tabircilerine göre, ağlamanın en iyisi bağırıp çağırmadan olan ağlamadır. Bunu birden fazla defa denedim, her birinde ancak hayır, ferah  ve sevinç gördüm.