Rüyada kayalıklarla kaplı ada yalnızlığa, yeşil ada her türlü hayırlı nimete, üzerinde insanların yaşadığı ada huzurlu ve sonu güzel olan hayata delalet eder.

Rüyada ada görmek, bekarlar için güzel bir aşk yaşayacağını, evliler için evlilik içi maddi veya manevi sıkıntıyı belirtir. Orta yaşlılar için, iş değişikliğini de belirtebilir. Ada da gezinti, o sırada çok istediği bir işin gerçekleşmiyeceğini, adada fırtına, üzüntü ve acı yaşanacağını belirtir. Adada yanardağ görmek, yakınlarınlarınızdan bir kötülük göreceğinizi, adanın batması ise, bir kız çocuğu doğacağını belirtir.

Gördüğünüz verimli bir adaysa, giriştiğiniz işlerde başarılı olacağınıza; eğer kuraksa, iş ve aşk hayatınızda birtakım sorunlarla karşılaşacağınıza yorulur.

Rüyada ada görmek, yeni bir iş teklifi veya başka bir öneri alınacağına işarettir.

Rüyada ada görmek, dostlarının kendisinden yüz çevirdiklerine delalet eder. Rüyada bir adada olup oradan kurtulmak için hiçbir aracın bulunmadığını görmek, ümitsizliğe delalet eder. Rüyada adadan bir vapura bindikten sonra vapurun fırtınaya yakalandığını görmek, düşmanlarının çokluğuna; adadan yüzerek bir başka sahile çıktığını görmek, sıkıntılarından kurtulup feraha çıkacağına işarettir. Bir rivayete göre de, ada görmek, dayanağı; argodaki deyim ile dayısı olmayan bir kimse ile yorumlanır. Rüyada adaya gitmek istediğini fakat bir araç bulamadığını görmek, bir işe girmek veya bir iş istemek için başvuracağı kimseyi tanımadığına ve bu hususta zorlukla karşılaştığına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ada görmek, adada bulunmak veya adaya çıkmak, rüya sahibinin ummadığı bir yerden mirasa konacağına işaret eder.

Rüyada ada, yeni bir öneri, iş teklifi, vb. olarak da yorumlanır. Bir adaya ayak bastığını gören kişinin hayatında büyük değişiklikler olur. Ayrıca rüyada ada görmek, kişinin hayatında değişiklik yapma isteğini de anlatır.

Rüyada Ada Görmek

Rüyada Ada Görmek